Instrukcja komunikatora Zoom

 na zajęcia ONLINE 

Natalia Rączka
doradca rodzicielski

Praca zdalnie z domu może łatwa i przyjemna. Wspaniałe jest  to, że można w łatwy sposób spotkać się online. Ja pracuje na aplikacji Zoom. Intuicyjny i łatwy w obsłudze panel bardzo dobrze sprawdza się na spotkaniach i konsultacjach online. O to krótka instrukcja instalacji komunikatora Zoom.

Będziesz potrzebować:

● Komputer, laptop, tablet lub telefon

● Stabilne połączenie z Internetem

Jak dołączyć do spotkania w ZOOM na PC/ laptopie:

1. Wejdź na stronę  www.zoom.us 

2. Na ciemnej belce, w prawym górnym rogu najedź kursorem na przycisk  „Resources”, 

po jej rozwinięciu wybierz z listy Download Zoom Client.

3. Powinna wyświetlić się strona Download Center. Poniżej znajdziemy

pozycję ZOOM CLIENT FOR MEETINGS – klikamy niebieski przycisk Download.

4. Instalujemy program ZOOM.

5. Po zainstalowaniu programu powinno automatycznie pokazać się okno ( jeśli nie, włącz program ), w którym klikamy w przycisk Join a Meeting.

6. Ukaże się nam pole Enter meeting ID, w które wpisujemy ID spotkania (otrzymasz je ode mnie w mailu) oraz  Twoje imię i nazwisko lub imię i inicjał nazwiska (User). Zaznaczamy okienko Remember my name, reszta okienek pozostaje odznaczona. Po uzupełnieniu pól klikamy Join.

7. (Tylko za pierwszym razem) Kliknij „I Agree” z warunkami.

8. Brawo! Właśnie dołączyliście do spotkania online. Program poprosi o zezwolenie dołączenia Audio i Video. Proszę kliknąć Join with Computer Audio lub Video w zależności od prośby oraz zaznaczenie okienka: Automatically join audio…

Jak dołączyć do lekcji za pomocą tableta lub telefonu:

1. Wejdź w App Store lub Sklep Google Play i pobierz aplikację ZOOM Cloud Meetings.

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings&hl=pl

2.Otwórz aplikację ZOOM. Po włączeniu kliknij Join a Meeting. W polu Meeting ID wpisz ID spotkania, które otrzymasz ode mnie oraz podaj swoje imię i nazwisko lub imię oraz inicjał nazwiska, a następnie kliknij Join.

3. Na ekranie pokaże się widok poczekalni. Czekaj aż wejdę do spotkania i zaakceptuje Twoje połączenie. Po akceptacji naciśnij Call using Internet Audio.

4. Upewnij się, że masz włączoną kamerę i mikrofon. W dolnej belce znajdują się ikony mikrofonu i kamery. Obydwie ikony nie powinny być czerwone.

5. Od teraz jesteś uczestnikiem.

instrukcja obrazkowa

  • na komputer/ laptop
  • na tablet/ telefon

Postanowienia końcowe:

1. Zabrania się nagrywania zajęć oraz innych form ich utrwalania (w tym robienia zdjęć) bez pisemnej zgody Natalia Rączka, NIP 6831975285.

3. Zajęcia przeznaczone są tylko dla osób, które opłaciły udział w zajęciach . Nie mogą w nich uczestniczyć osoby postronne (np. dalsza rodzina, znajomi). Dopuszcza się udział łączny dwóch osób, najczęściej są to rodzice dziecka.

4. Przypominamy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku w celach dydaktycznych do prowadzenia zajęć.


5. Jeżeli będą mieć Państwo jakiekolwiek problemy z instalacją programu prosimy o kontakt pod nr 508515285 lub mailowo pod adresem: contact@babywearingkrakow.pl

Zajęcia prowadzone poprzez platformę ZOOM, bez wychodzenia z domu, będą dla Państwa bezpieczne oraz wygodne. Z mojej strony uczynię wszystko, aby zajęcia nie odbiegały od tych prowadzonych w formie stacjonarnej.

Uprzejmie proszę o współpracę.

Podziel się ze światem