Przejdź do treści

Nauka noszenia w chuście online- PRZYGOTOWANIA

nauka noszenia ONLINE przygotowania

Natalia Rączka
doradca rodzicielski

Cała moja praca w związku z panującą epidemią przeniosła się do Internetu. Pracuje zdalnie z domu, konkretnie z środkowego pokoju naszego rodzinnego mieszkanka 😀 moje małe domowe biuro z dostępem do komputera i ciepłej kawy <3

Moja współpraca z rodzicami także w pełni musiała zostać przeniesiona na wirtualne ścieżki. Konsultuje i uczę rodziców przez telekonferencję. Nic strasznego, ale jednak warto do takiego spotkania się przygotować.

 

Jak w taki razie, przygotować się do spotkanie online z nauki noszenia w chuście?

Zacznijmy od tego, że kochani Rodzice musicie mieć chustę. Można taką pożyczyć od kogoś z waszych znajomych lub odpłatnie ode mnie (70 zł / tydzień), albo po prostu kupić nową. Co do kupienia opcji macie naprawdę sporo. Używana czy nowa, ja zawsze na początek nauki noszenia skłaniam się ku nowej chuście, ale nie dziś i nie tutaj na to przestrzeń. Możecie kupić sami, z dowolnego miejsca i dowolną chustę. Możecie też kupić chustę u mnie w połączeniu z konsultacją. Pracuje na chustach głównie od LittleFrog- znam doskonale wszystkie ich chusty. Od lat pracuje na nich i z czystym sumieniem mogę je polecić, bo wiem na swoim przykładzie i przykładzie rodziców z którymi przez ostatnie lata miałam przyjemność pracować, że te chusty są po prostu dobre. Jak już wspomniałam znam te chusty dobrze, wiem jak pracują i jak się na nich wiąże. Te doświadczenia pozwalają mi skutecznie dobrać chustę skrojoną indywidualnie do waszych potrzeb i możliwości. Dobrą długość, skład i gramaturę chusty, by nosiło się Wam dobrze i wygodnie maluszka. Zamówić chustę można u mnie tylko w połączeniu z konsultacją. Chustę przesyłam do paczkomatu lub kurierem na wskazany przez Was adres.

Jak już macie chustę w domu, umawiamy się na spotkanie ONLINE.

Wybieramy wspólnie dzień i godzinę. Z nauki noszenia w chuście są to dwa spotkania. Każde po około 90 minut. Na pierwszym spotkaniu uczymy się schematu wiązania. Krok po kroku jak zawiązać bezpiecznie dziecko. Wiążecie maluszka wzajemnie siebie asekurując i pomagając sobie pod moim czujnym okiem. Na drugim spotkaniu z nauki noszenia w chuście ONLINE mamy dużo czasu i przestrzeni na szlifowanie zdobytych umiejętności. Kilka dni przerwy między spotkaniami daje wam super czas na przećwiczenie samodzielnie wiązania z dzieckiem. Potem na drugim spotkaniu poprawiamy pozycję dziecka, rozmawiamy m.in. jak ubierać siebie i dziecko do chusty, jak długo nosić, do kiedy i jak. Spotkania trwają każdorazowo około 90 minut, ale nie jest to sztywna granica. Bądźcie spokojni, mamy przestrzeń i czas na zmiany pieluszek, czy karmienie. Bez stresu i na luzie. Ja też jestem mamą i wiem jak może różnie być.

Podsumowując potrzebujecie chustę. Jak ją macie umawiamy się na spotkanie. Teraz trochę przygotowania od strony bardziej technicznej.

Łączymy się na żywo za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Trzeba ją wcześniej zainstalować na laptopie czy telefonie. Dostajecie ode mnie link do indywidualnego spotkania, który przekierowuje was do łącza ze mną. Warto jeśli macie taką możliwość połączyć się na jak największym ekranie. Kamera- super by była ustawiona na poziomie waszych oczu jak stoicie. Jeśli nie da się tak, to spróbujcie usiąść na sofie czy krześle przed kamerą i w tedy by kamera była na wysokości waszych oczu. To ważne dla mnie, bo zapewni mi dobry podgląd na wasze ruchy w trakcie nauki wiązania. Kolejna kwestia płynąca już także z doświadczenia pracy online z rodzicami, kamera musi być ustawiona „ze światłem”, a nie „pod światło”. Najlepiej abyście stali/ siedzieli twarzą do okna.

Jeśli macie problem z łączem zawsze jest opcję połączenia się przez inne aplikacje np. WhatsApp, Messenger czy Skype.

Podsumowując potrzebujecie chustę. Jak ją macie umawiamy się na spotkanie. Teraz trochę przygotowania od strony bardziej technicznej.

Łączymy się na żywo za pośrednictwem aplikacji ZOOM. 

Trzeba ją wcześniej zainstalować na laptopie czy telefonie. Dostajecie ode mnie link do indywidualnego spotkania, który przekierowuje was do łącza ze mną. Warto jeśli macie taką możliwość połączyć się na jak największym ekranie. Kamera- super by była ustawiona na poziomie waszych oczu jak stoicie. Jeśli nie da się tak, to spróbujcie usiąść na sofie czy krześle przed kamerą i w tedy by kamera była na wysokości waszych oczu. To ważne dla mnie, bo zapewni mi dobry podgląd na wasze ruchy w trakcie nauki wiązania. Kolejna kwestia płynąca już także z doświadczenia pracy online z rodzicami, kamera musi być ustawiona „ze światłem”, a nie „pod światło”. Najlepiej abyście stali/ siedzieli twarzą do okna.

Jeśli macie problem z łączem zawsze jest opcję połączenia się przez inne aplikacje np. WhatsApp, Messenger czy Skype.

Ze spraw technicznych chyba tyle. Komputer z dostępem do Internetu i zainstalowana aplikacja, kamera na wysokości oczu tyłem do źródła światła. Proste, prawda ? 

Najważniejsza kwestia, dużo luzu i nie stresujcie się. Ja jestem bardzo otwartą i z dystansem osobą, która służy wam swoim wsparciem i pomocą. Kochani Rodzice, wy nic nie musicie, wy wszystko MOŻECIE. Będę starała się nauczyć was wiązać na tyle ile będzie to możliwe. Nie denerwujcie się, nauczyć wiązać się da i jest to super sprawa. Konsultacje nauki noszenia online nie różnią się niczym dla was od konsultacji twarzą w twarz. To dla mnie jest różnica bo nie mogę dotknąć chusty i oglądać was dowali z każdej strony ale online się da zrobić wszystko. Mam tak doskonale wypracowany system pracy i przekazywania swojej wiedzy w trakcie spotkań online. Każdy , nawet najbardziej oporny na wiedzę rodzic nauczy się ze mną wiązać chustę i nosić maluszka. Wystarczy tylko chcieć i dobre podejście, a moje pokłady cierpliwości i zaangażowania są nie zmierzone <3

Na koniec kwestia płatności.

Za konsultacje nauki noszenia w chuście online płacicie online za pośrednictwem Przelewy24. Po zaksięgowaniu wpłaty do dwóch dni roboczych kontaktuję się wami celem umówienia się na spotkanie. Czas realizacji to maksymalnie 30 dni od zakupu, ale najczęściej umawiam się w przeciągu 7 dni z Rodzicami, chyba że oni wolą inny odleglejszy termin.

Myślę, ze to wszystko. Dziękuje, że dotarliście aż tutaj. Mam nadzieje, że ten post był dla was przydatny i ułatwi mam decyzję by skontaktować się ze mną i nauczyć wspólnie nosić maluszka w chuście.

Podziel się ze światem