Przejdź do treści

Lalka do nauki noszenia w chuście

Natalia Rączka
doradca noszenia

Jeśli chcesz poćwiczyć wiązanie w chuście w okresie ciąży lub nim poczujesz się pewnie w wiązaniu lalka z ręcznika będzie doskonałym wsparciem dla Ciebie. Nauczyć się nosić w chuście od razu na swoim dziecku może być trudno. Dlatego stworzyłam dla Was kochani Rodzice świetny tutorial jak zrobić lalkę z ręcznika. Dzięki niemu będziecie mogli uczyć się wiązać chustę na spokojnie z lalką. A kiedy opanujecie wiązanie dużo łatwiej będzie Wam się uczyło wiązać z żywym i wierzgającym modelem.

Z lalki można korzystać także w okresie ciąży i połogu. Idealnie sprawdzi się jeśli mamy obawy co do nauki od razu z dzieckiem.

Do wykonania mojej lalki będziecie potrzebowali:

  • ręcznik duży kąpielowy (nie plażowy)
  • kilka gumek recepturek lub gumki do włosów, lub sznurek
  • ubranko (body z długim rękawem/pajacyk/ koszulka i spodenki) r. 62
  • czapeczka niemowlęca
  • 1kg soli kuchennej lub mąki, lub 1l mleka
  • pieluszka

Zamiast ubranka możesz użyć kombinezonu niemowlęcego. Alternatywą lalki z ręcznika jest włożenie np.: dwóch kartoników mleka lub 2 kg soli w kombinezon niemowlęcy. Wtedy w rękawki upychamy jakieś ubranka, aby imitowały rączki i nóżki. Za główkę może nam w tym przypadku posłużyć gałganek skarpetek 😀 Ma być mega prosto.

Jeśli Mama jest w ciąży, świetnie taka lekka lalka przyda się do ćwiczeń wiązania. Przed narodzinami dziecka bezstresowo i na spokojnie można uczyć się wiązań. Potem, po narodzinach okruszka wiązanie jest o wiele łatwiejsze, gdy już zna się zasady i krok po kroku dane sposoby wiązania chusty.

W kwestii doboru idealnej chusty dla dla Was zapraszam tutaj.

Podsumowując można nauczyć nosić się w ciąży i można nauczyć się wiązać chustę prawidłowo i bezpiecznie online. Samodzielnie wykonana z ręcznika dociążona lalka na pewno ułatwi Wam ten proces.